logo

Ušní akupunktura / NADA protokol

Ušní akupunktura / NADA protokol

Koncept ušní akupunktury je založen na anatomickém uspořádání bodů, založeném na myšence převráceného embrya. Léčba dlouhodobých potíží a závislostí.

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE
 • Ucho jako mapa celého lidského těla

  Ušní boltec si představte jako miniaturní mapku lidského těla, na které je možno lokalizovat zhruba padesát specifických bodů. V ušní akupunktuře stimulujeme systematicky uspořádané body, situované na ušním boltci, na základě anatomického modelu převráceného fetusu (lidského embrya).

 • Oblast hlavy je situována dolů, směrem k lalůčku ucha a tělíčko je neproporcionálně rozloženo tak, že oblast hlavy a ruky zabírá více místa než oblast těla a nohy. Tato disproporce je dána spíš důležitostí funkční než anatomickou. Stejně jako u jiných mikrosystémů na těle existují zde vztahy mezi orgány v těle a jejich projekcí do bodů a plošek na ušním boltci.

 • Odstranění dlouhodobých obtíží i závislostí

  Ušní akupunktura přestavuje přirozený, samoregulující mechanismus těla, který je schopen zmírnit příliš reaktivní funkce těla nebo podporovat málo výkonné fyziologické procesy. Ušní akupunktura se aplikuje většinou cíleně k podpoře dlouhodobých potíží, anebo jednorázově jako doplněk klasické akupunktury, zvláště u léčby návykových syndromů.

 • Náš terapeut vám jehličkami (nebo magnetickými kuličkami) stimuluje příslušné body na boltci ucha, čímž v průběhu několika sekund docílí aktivace příslušného centra v mozku, které ovlivňuje funkčnost nemocného orgánu nebo části těla. Malé štípnutí vystřídá pocit tepla v uchu, které se pomalu rozplyne. Jste-li hodně citliví, při aplikaci jehličky vnímáte jemné brnění nebo mravenčení v problematických partiích. Počet sezení je individuální. Pro ty, kterým se nedaří zhubnout, se ušní akupunktura používá za účelem redukce váhy.

 • NADA je zkratkou pro National Acupuncture Detoxification Association

  Ušní akupunktura je efektivní formou terapie pro řešení drogové závislosti a závislosti na alkoholu, která pomáhá tišit symptomy během léčebného detoxu, pomáhá předcházet recidivě a podporuje dlouhodobé zotavování po drogové závislosti a odstraňuje pocit stresu.

 • NADA protocol spočívá ve vpichu pěti malých, sterilních jehliček z nerezové oceli pod povrch kůže do přesně určených míst na ušním boltci. Nepoužívá se elektrické stimulace. Klient sedí klidně s jehličami v uchu po dobu až 45 minut a odpočívá. Těchto pět bodů se standardně používá u drogově závisloslých ke zklidnění vnitřního napětí. Akupunkturní terapie se celosvětově používá na podporu léčby závislostí na omamných látkách. Jeví se jako klinicky efektivní, finančně úsporná metoda, která je vhodná pro příslušníky všech věkových skupin i etnik.

 • NADA protocol výrazně zmírňuje: Chuť na alkohol, nikotin a zmírňuje abstinenční syndrom - Recidivu - Pocit úzkosti, nespavost a pocit napětí