logo

Co je tradiční čínská medicína?

Co je tradiční čínská medicína?

Tradiční čínská medicína neboli TCM je jeden z přístupů pomoci lidem se zdravotními obtížemi.

  • Využívá znalosti lidského těla a přírody zdokonalované tisíciletí, akupunkturu, čínskou herbalistiku (bylinky), čínské masáže, speciální cvičení Čchi Kung, dietní opatření a úpravu životního stylu. To vše dohromady je tradiční čínská medicína.

  • Jak tradiční čínská medicína funguje?

    TCM se dívá na tělo z holistického pohledu a na choroby se dívá, jako na vychýlení těla z jeho rovnováhy. Bere tělo, mysl, emoce a duši jako jednotný celek.

  • S čím může TCM pomoci?

    TCM může napomoci při léčení mnoha nemocí a neduhů. Pomáhá od zažívacích potíží, cukrovky, nemoci kůže, alergie, nachlazení, kašel, bolesti hlavy, migrény, PMS, nepravidelná menstruace, psychické problémy, hormonální nerovnováha, nevolnost, stres, poúrazové stavy, neplodnost, nemoci pohybového aparátu, zad, kloubů atd.

  • V praxi často kombinujeme různé metody vždy podle konkrétního případu. Terapeut na základě vyšetření a rozhovoru s klientem volí vhodnou kombinaci léčebných prostředků, které následně aplikuje. Volba léčebné metody může záviset i na věku pacienta, protože TCM léčí lidi každého věku od miminek až po seniory. Pro nejmenší je vhodná akupresura a speciální bylinné preparáty, pro starší je tu akupunktura, baňková masáž či cvičení.